Aktualności

PIELGRZYMKA WSPÓLNOTY MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I NIEPOKALANEJ DO WILNA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Termin: 11-14 września 2015 roku.

Wyjazd z Parafii NMP Matki Zbawiciela dnia 11 września 2015 roku o godz. 3.00 (piątek).

Powrót dnia 14 września 2015 roku (poniedziałek) około godz. 5.00 (w Mikołowie).

W programie następujące miejsca pielgrzymkowe: Jasna Góra, Święta Woda, Sokółka (cud Eucharystyczny), Różany Stok, Studzieniczna, Sejny, Troki, Wilno.

Świadczenia: Przejazd autokarem, ubezpieczenie, 2 noclegi, 3 obiadokolacje, 2 śniadania, przewodnik w Wilnie.

Cena: 480 złotych.

Kontakt: tel. 506 337 573,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Niezbędne informacje dotyczące pielgrzymki Francja – Hiszpania - Portugalia

 

 • Termin pielgrzymki:  24.08 – 08.09.2014
 • Msza Św. 07:00 – Mikołów, parafia NMP Matki Zbawiciela, pl. Salwatorianów 2
 • Wyjazd: 07:30 – podstawienie autokaru – 08:00 wyjazd
 • Pilot:  TERESA KŁYS - 694 645 481 – kontakt tylko w dniu wyjazdu (wcześniej pilot jest na innych wyjazdach)
 • Bagaż:  na jedną osobę waga bagażu głównego wynosi około 20 kg. Bagaż główny umieszczany będzie w bagażnikach autokaru i nie będzie już do niego dostępu podczas przejazdu. Dopiero podczas zakwaterowania w hotelu bagaże te są udostępniane uczestnikom. Dodatkowo przysługuje Państwu także tzw. bagaż podręczny, który zabieracie Państwo ze sobą do środka autokaru (max 8 kg). W bagażu podręcznym powinny znajdować się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy niezbędne podczas podróży, jak np.: jedzenie i picie, dokumenty, pieniądze, rzeczy wartościowe (aparaty fotograficzne itp.), wierzchnie dodatkowe ubranie (na wypadek zmiany pogody), lekarstwa itp.
 • Na opłaty dodatkowe
 • Autokar, którym grupa będzie się poruszać to autokar komfortowy, wyposażony m.in. w toaletę, klimatyzację, barek, video/dvd, rozkładane fotele.
 • Dokument tożsamości:  Każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Proszę pamiętać iż imię i nazwisko uczestnika podane w B.P. Orlando musi być zgodne z dokumentem tożsamości, którym dana osoba będzie się legitymowała. PROSZĘ SPRAWDZIC WAŻNOŚĆ DOKUMENTU. Warto mieć przy sobie także dodatkowo kserokopię dokumentu
 • Dane uczestników – imię i nazwisko (zgodne z dokumentem tożsamości jakim uczestnik będzie się posługiwał podczas wyjazdu), data urodzenia i adres zameldowania (niezbędne do ubezpieczenia uczestnika), telefon kontaktowy.
  • Pamiętaj, że pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty (rekolekcje w drodze); wszelkie niedogodności oraz nieprzewidywalne, losowe sytuacje, należy przyjąć w duchu wyrzeczenia.
  • Zawsze miej dla współpielgrzymów dobre słowo i uśmiech. Miej otwarte serce dla każdego.
  • Wchodząc do miejsc świętych pamiętaj o odpowiednim stroju - służby porządkowe nie wpuszczają zbyt skąpo ubranych osób.
  • W miejscach świętych zachowaj milczenie i nie przeszkadzaj w modlitwie wiernym.
  • Kupując pamiątki religijne zwróć uwagę na ich estetyczny walor i zastanów się czy ich treść odpowiada prawdom naszej wiary. Najlepiej kupować je w przykościelnych punktach sprzedaży.
  • Bądź punktualnie w miejscu wyznaczonym; spóźnienie poważnie burzy porządek pielgrzymki i rodzi nieporozumienia.
  • W momencie opuszczenia autokaru zapamiętaj dokładnie miejsce i czas spotkania. Jeśli masz trudności z orientacją w terenie, to utrzymuj kontakt wzrokowy z pilotem lub osobą towarzyszącą.
  • Strzeż pieniędzy i dokumentów. Nie noś całej gotówki przy sobie. Dla bezpieczeństwa nie zostawiaj ich nawet w pokoju hotelowym. Wykonaj kserokopie dokumentów i przechowuj w innym miejscu niż dokumenty.
  • W autokarze możesz zakupić u kierowcy herbatę, kawę itp.
  • Pamiętaj o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy do bagażu podręcznego (m.in. dokumenty, leki, które przyjmujesz, przybory toaletowe itp.)
  • Codziennie będzie sprawowana Msza św. (skorzystaj – jeśli możliwe – z sakramentu spowiedzi św. przed wyjazdem); w czasie podróży – jeśli będzie możliwość - stałe modlitwy: Brewiarz, Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, itp.

Ubezpieczenie: Każdy uczestnik pielgrzymki jest ubezpieczony w towarzystwie ubezpieczeniowym Signal Iduna w Wariancie standardowym: KL koszty leczenia na kwotę 10.000 EUR) i NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków na kwotę 5.000 PLN). Ubezpieczenia te obejmują nagłe zachorowania, które mogą przytrafić się na wyjeździe. Nie są wymagane szczepienia ochronne, należy tylko przestrzegać elementarnych zasad higieny. Nie polecamy picia wody z wodociągów miejskich. Szanowni Państwo ubezpieczenie na czas podróży jest ubezpieczeniem z udziałem własnym, oznacza to, że za świadczenia lekarskie i opłaty za medykamenty do kwoty 100 €  płacą Państwo sami, a po powrocie każda nawet najmniejsza kwota, którą musieliście Państwo wydać jest zwracana przez ubezpieczyciela, po jej wcześniejszym udokumentowaniu (paragony).

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH – Biuro ubezpiecza każdego uczestnika pielgrzymki w zakresie podstawowym. Można indywidualnie ubezpieczyć się na wyższe kwoty świadczeń, tzw. ubezpieczenie od chorób przewlekłych. Choroba przewlekła to np.: choroba nadciśnieniowa serca, choroba nowotworowa czy astma, alergia, itp. Jeśli ktoś cierpi na takie schorzenie warto ponieść koszt tego ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia to 1,8 EUR za dzień. Podstawowe ubezpieczenie tego nie zawiera.

Pilot: Podczas realizacji całego programu towarzyszyć Państwu będzie polskojęzyczny pilot, który będzie służył pomocą i wiedzą. W miejscach wymaganych przepisami lokalnymi będzie Państwu dodatkowo towarzyszył przewodnik lokalny. Podczas realizacji programu będziemy korzystać z usług lokalnych przewodników. Na te wszystkie opłaty pilot będzie zbierał pieniążki od uczestników w czasie podróży i będzie dysponował nimi zgodnie z przeznaczeniem. Następnie (po zakończeniu pielgrzymki) pilot rozliczy się z przedstawicielem grupy z wydanych pieniędzy tj. przedstawi i udokumentuje faktyczny koszt każdej usługi.

Wyżywienie: Wyjazd do Francji, Hiszpanii i Portugalii to również okazja zakosztowania tamtejszych lokalnych kuchni. Podczas zakwaterowania w hotelach będą serwowane 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Napoje do obiadokolacji są zawsze płatne dodatkowo.

Hotele: Podczas całego pobytu będziemy zakwaterowani w hotelach 2* / 3* w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

WAŻNE INFORMACJE,  WSKAZÓWKI:

Podczas realizacji programu będziemy w wielu ciekawych miejscach i z pewnością będziemy chcieli uwiecznić je na fotografiach musimy jednak przy tym pamiętać, że nie we wszystkich obiektach jest to dozwolone. Upewnimy się o tym zerkając na tabliczki umieszczone przed każdym obiektem informującym o zakazie lub pozwoleniu na tę czynność.

Na pewno każdy z nas będzie chciał podzielić się na gorąco wrażeniami z pielgrzymki dzwoniąc do swych najbliższych. Większość z nas posiada telefony komórkowe, sugerujemy by przed wyjazdem upewnić się u swego operatora – czy roaming międzynarodowy jest uruchomiony! Po przekroczeniu granicy każdy z Państwa otrzyma od swojego operatora sms z informacja o koszcie połączeń.

Koniec sierpnia to lato w pełni w tych krajach, czasem nawet bardzo gorące. Zalecamy więc zabranie ze sobą lekkiego ubrania, ale również czegoś ewentualnie przeciwdeszczowego. Sugerujemy zabranie parasoli, które mamy nadzieję wykorzystamy nie na wypadek opadów, a chroniąc się przed słońcem. Musimy również pamiętać, że nawiedzając Kościoły i Bazyliki musimy zachować stosowny strój tj. w przypadku kobiet – zakrywający ramiona i kolana, a w przypadku mężczyzn sugerujemy długie spodnie. Sugerujemy także aby zabrać ze sobą wygodne obuwie, odpowiednią odzież. Należy także wyposażyć się w nakrycie głowy chroniące przed słońcem. Prosimy o zabranie kremów do opalania z wysokim filtrem, okularów przeciwsłonecznych. Można zabrać ze sobą oczywiście także jakieś jedzenie i picie na podróż.

PORADNIK PIELGRZYMA:

NA KONIEC PRAGNIEMY PRZYPOMNIEĆ NASZYM PIELGRZYMOM,  IŻ PIELGRZYMKA TO PRZEDE WSZYSTKIM AKT RELIGIJNY,  A DOBRA ATMOSFERA I PEŁNE JEJ PRZEŻYCIE PODCZAS JEJ TRWANIA ZALEŻY W DŁUŻEJ MIERZE OD NAS SAMYCH.  UŚMIECH I DOBRE SŁOWO ORAZ POMOC DRUGIEMU PRZYCZYNIĄ SĘ DO PEŁNEGO PRZEŻYCIA TEGO WYJAZDU.  SZANUJEMY SIĘ NAWZAJEM, CO MOŻEMY OKAZYWAĆ NP. POPRZEZ PUNKTUALNE STAWIANIE SIĘ NA ZBIÓRKI, TOLERANCJĘ WOBEC INNYCH UCZESTNIKÓW I WYROZUMIAŁOŚĆ.

 

ŻYCZYMY UDANEGO WYJAZDU PIELRZYMKOWEGO !!!

 

B.P.  ORLANDO PIELGRZYMKI Paweł Wolnicki
32-050 Skawina, Ul. Ks. Popiełuszki 2d
Tel. 0048 12 276 24 39,  12 276 64 79
www.pielgrzymki.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji, Hiszpanii, Portugalii 16 dni


MIKOŁÓW - LOURDES – BURGOS – O’CEBREIRO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – LIZBONA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – SANTAREM - TOLEDO – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – BARCELONA – LA SALETTE - ARS SUR FORMANS - MIKOŁÓW

TERMIN: 24.08 - 08.09.2014 r.

Dzień 1: Wyjazd z Polski – 24.08.2014 r. (niedziela)
O godzinie 07:00 spotkamy się na Mszy Świętej w Parafii w Mikołowie rozpoczynającej pielgrzymkę „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych: Francji, Hiszpanii i Portuglii”. Po niej podstawienie autokaru, pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Przejazd przez Niemcy, Francję. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 2: LOURDES – 25.08.2014 r. (poniedziałek)
W godzinach południowych przyjedziemy do Lourdes - miejsca licznych pielgrzymek chorych
i niepełnosprawnych z całego świata. Udamy się pod Grotę objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Nawiedzimy Sanktuarium. Będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Zobaczymy miejsca związane ze świętą Bernadettą. Czas na indywidualną modlitwę, Wieczorem weźmiemy udział
w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: LOURDES – 26.08.2014 r. (wtorek)
Po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium MB w Lourdes. Msza Święta. Czas wolny na indywidualną modlitwę i kontemplację. Wieczorem będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 4: BURGOS – 27.08.2014 r. (środa)
Po śniadaniu i Mszy Świętej przejedziemy przez terytorium Hiszpanii, krótkie zwiedzanie Burgos – starej siedziby Królów Kastylijskich, gdzie znajduje się imponująca, gotycka katedra. Następnie przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg w ok. Leon.


Dzień 5: SANTIAGO DE COMPOSTELA – 28.08.2014 r. (czwartek)
Tego dnia po śniadaniu przejedziemy do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w O’cebreiro, jednego z najbardziej znanych miejsc na Szlaku św. Jakuba. Zwiedzimy unikatowe Stare Miasto, nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Apostoła, zobaczymy m.in. słynny Portyk Chwały, zobaczymy Święte Drzwi, które są otwierane tylko w Roku Świętym. Po Mszy św. dalsze zwiedzanie miasta: zobaczymy najpiękniejszy parador w Hiszpanii - Hospital Real, pałac Biskupi, kościół franciszkanów. Wieczorem przejedziemy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: BRAGA, FATIMA – 29.08.2014 r. (piątek)
W godzinach rannych po śniadaniu i Mszy Świętej wyjedziemy z hotelu i zatrzymamy się w niezwykle urokliwym miejscu – Bradze, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze. Następnie przyjedziemy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz zobaczymy Pomnik Jana Pawła II. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7: LIZBONA – 30.08.2014 r. (sobota)
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Lizbony. Zobaczymy najważniejszy i zarazem najpiękniejszy zabytek Lizbony - manueliński klasztor Hieronimitów. Zobaczymy słynną wieżę Belem
i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni). Następnie przejdziemy do Katedry Se z relikwiami św. Wincentego (patrona Lizbony) oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Po kolacji weźmiemy udział
w pięknym Nabożeństwie Różańcowym na placu przed bazylika Fatimską. Nocleg.

Dzień 8: BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, SANTAREM – 31.08.2014 r. (niedziela)
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące między skalistym wybrzeżem. Na urwistym brzegu, nad miastem, zbudowano małą wioskę Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Bazylika ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Miejscowość słynie również z szerokiego pasa żółtej plaży. Na koniec dnia przejedziemy do Santarem, miejsca gdzie w niewielkim kościółku przechowywana jest relikwia Cudu Eucharystycznego. Wieczorem powrócimy do Fatimy na obiadokolację. Następnie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo ze świecami. Nocleg.

Dzień 9: TOLEDO – 01.09.2014 r. (poniedziałek)
Po śniadaniu przejedziemy do Toledo, hiszpańskiego średniowiecznego miasteczka, w którym niemal na każdym kroku spotykamy ślady wielkiego mistrza - El Greco. Zobaczymy jego dom rodzinny, zwiedzimy monumentalną Katedrę ze wspaniałymi dziełami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w ok. Madrytu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10: MONTSERRAT, COSTA BRAVA – 02.09.2014 r. (wtorek)
Wcześnie rano po śniadaniu wyruszymy w kierunku Katalonii na wzgórze Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Moreneta. Msza Święta. Następnie przejedziemy na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: BARCELONA – 03.09.2014 r. (środa)
Rano po śniadaniu przejedziemy do Barcelony. Zwiedzimy stolicę Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta - Gaudi, zobaczymy więc Park Guell oraz słynną Sagradę Familię a także najpiękniejszą ulicę świata - Las Ramblas i w miarę możliwości Oceanarium, następnie przejdziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii. Msza Święta. Obiadokolacja, możliwość spaceru brzegiem morza, nocleg.

Dzień 12: COSTA BRAVA – 04.09.2014 r. (czwartek)
Rano śniadanie w hotelu. Msza Święta. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie na pięknych plażach dzikiego wybrzeża Costa Brava. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 13: COSTA BRAVA – 05.09.2014 r. (piątek)
Rano śniadanie w hotelu. Msza Święta. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie na pięknych plażach dzikiego wybrzeża Costa Brava. Dla chętnym możliwość zorganizowanie wycieczki fakultatywnej – rejs statkiem do Tossa de Mar, to urocze miasteczko kontrastów, znajduje się tu nowoczesna baza turystyczna, ale także średniowieczny zamek i zabytkowa dzielnica Villa Vella. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 14: LA SALETTE – 06.09.2014 r. (sobota)
Po śniadaniu przejedziemy na La Salette, Sanktuarium położonego w przepięknej scenerii alpejskiej. Msza Święta. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 15: ARS-SUR-FORMANS, Wyjazd do Polski – 07.09.2014 r. (niedziela)
Rano po śniadaniu czas na osobistą modlitwę i refleksję na La Sallette. W godzinach południowych przyjedziemy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli Św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię, niezmienioną od jego czasów oraz pomnik upamiętniający jego spotkanie z małym pastuszkiem. Następnie wyjedziemy
w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 16: Powrót do Polski – 08.09.2014 r. (poniedziałek)
Powrót do Mikołowa w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki

CENA: 3 350 zł/osobę


CENA ZAWIERA:

- PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, wc, dvd);
- 13 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (pokoje 2 - osobowe z łazienkami) – istnieje możliwość pokoi 3 osobowych;
- WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE (13 śniadań, 13 obiadokolacji);
- UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: NNW (5 000 PLN) + KL (10 000 EUR);
- OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
- PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;
- PODATEK VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu (łącznie ok. 90 euro/osobę – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki), wycieczki fakultatywnej – rej statkiem do Tossa de Mar 25 euro/osobę; napojów do obiadokolacji, świadczeń nie wymienionych w ofercie; dodatkowych ubezpieczeń (od chorób przewlekłych – 120 zł oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 2,76 % wartości imprezy).

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, kursu walut itp. podana cena może ulec zmianie.


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

Msze Święte

w tygodniu:
8.00 i 18.00

 

w niedziele i uroczystości
(w dni wolne od pracy): 

07.00; 08.00; 09.30; 11.00 (suma); 12.30 (dla dzieci);18.00 (dla młodzieży)

Okazja do Spowiedzi

Podczas każdej Mszy Świętej

W każdą sobotę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 – dla dzieci; od godz. 17.30 do 18.30 dla dorosłych

Kancelaria czynna

poniedziałek, środa, piątek w godzinach

od 8: 30 do 9: 30
od 16: 00 do 17: 30

Podczas wakacji i ferii zimowych:

Od Poniedziałku do piątku - 30 min po każdej Mszy Świętej.

Kontakt

Parafia NMP Matki Zbawiciela 
pl. Salwatorianów 2
43-190 Mikołów
tel. 032 226 24 71
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla Template - by Joomlage.com