Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2017

W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
• piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
• niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 - 60 dzieci z naszej parafii a także ze Szkoły Dual przystąpi do I Komunii Świętej. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne dla dzieci pierwszokomunijnych na godz. 16. 00. Od poniedziałku do piątku dzieci uczestniczyć będą w białym tygodniu: na nabożeństwie majowym o godz. 17. 30 i mszy świętej.

2. W sobotę 27 maja w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini salwatoriańscy klerycy przyjmą święcenia diakonatu przez posługę Ks. Bp. Marka Szkudło, biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Odpowiadając na zarządzenia Arcybiskupa dziś po każdej mszy świętej w przedsionku kościoła będzie można zgłaszać kandydatów do rady parafialnej w naszej parafii. 11 czerwca zostanie podana lista zgłoszonych kandydatów do rady parafialnej a 18 czerwca zostanie dokonany wybór członków rady parafialnej przez głosowanie. Prosimy o zastanowienie się na osobami, które mogły by być członkami rady parafialnej i wypisanie ich na kartkach które są w przedsionku kościoła z podaniem ulicy na której mieszka zgłoszony kandydat do rady.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Duszpasterzy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, którzy będą głosili dla nas słowo Boże. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na promocję powołań i na akcje letnie dla młodzieży salwatoriańskiej.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą parafię pt. „Przesłanie z Fatimy – w 100 rocznicę objawień Matki Bożej”. Konkurs obejmuje 3 kategorie wiekowe: przedszkolaki i kl. I-III - wykonują pracę plastyczną przedstawiającą Matkę Bożą z pastuszkami podczas objawień w Fatimie, kl. IV-VI - wykonują komiks odpowiadający na temat konkursu, gimnazjaliści – przygotowują prezentację multimedialną. Prace można składać do 18 czerwca w kancelarii parafialnej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w niedzielę 25 czerwca br. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się w gablotce i na stronie internetowej.

6. Społeczność Zespołu Szkół specjalnych w Mikołowie zaprasza dzieci i dorosłych na VII Piknik Integracyjny, który odbędzie się 27 maja 2017 r. przy Domku Parkowym w Mikołowie, w godzinach od 13. 00 do 18. 00. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci nowy czerwcowy Mały Gość.
Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Niech Pan Bóg Wam błogosławi w rozpoczynającym się tygodniu.
Mikołów, 21. 05. 2017 r.

Msze Święte

w tygodniu:
8.00 i 18.00

 

w niedziele i uroczystości
(w dni wolne od pracy): 

07.00; 08.00; 09.30; 11.00 (suma); 12.30 (dla dzieci);18.00 (dla młodzieży)

Okazja do Spowiedzi

Podczas każdej Mszy Świętej

W każdą sobotę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 – dla dzieci; od godz. 17.30 do 18.30 dla dorosłych

Kancelaria czynna

poniedziałek, środa, piątek w godzinach

od 8: 30 do 9: 30
od 16: 00 do 17: 30

Podczas wakacji i ferii zimowych:

Od Poniedziałku do piątku - 30 min po każdej Mszy Świętej.

Kontakt

Parafia NMP Matki Zbawiciela 
pl. Salwatorianów 2
43-190 Mikołów
tel. 032 226 24 71
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla Template - by Joomlage.com