W liturgii tego tygodnia wspominamy:
• poniedziałek – wspomnienie św. Rafał Kalinowskiego, prezbitera.
• wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
• środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
• piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy.

1. Dziś przeżywamy w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Dziękujemy za ofiary do puszek na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie w wysokości 843 zł. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z wypominkami, codziennie o godzinie 17.30. Plan modlitwy różańcowej z wypisanymi ulicami na każdy tydzień jest wywieszony w gablotkach. Każdego

dnia sprawujemy także Mszę św. w intencji poleconych zmarłych w wypominkach.

4. W środę wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pamiętajmy w tym dniu o tych wszystkich, którzy angażują się w śpiew w naszym kościele, o naszych organistach, o chórach, które wykonują muzykę kościelną. Podczas wieczornej mszy świętej we wspomnienie świętej Cecylii oprawę muzyczną będzie wykonywał Chór Gloria. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę poranna msza święta w intencji kolejarzy i ich rodzina a także za zmarłych pracowników PKP.

6. W sobotę zapraszamy wszystkie dzieci na radosne spotkania, w czasie których będziemy przygotowywać się do niedzielnej Eucharystii, poprzez modlitwę, formację i wspólny śpiew. Spotkania te będą odbywać się o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli Siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów – jest to zgromadzenie bezhabitowe. Siostry będą się dzieliły świadectwem pracy na misjach w Kamerunie, Kongo i Rwandzie gdzie prowadzą hospicjum. Będzie też możliwość wsparcia materialnego prowadzonego hospicjum misyjnego poprzez zakup pamiątek z Afryki, które Siostry będą rozprowadzać po mszach świętych w przedsionku kościoła a także ofiary do puszek, które będzie można złożyć po każdej mszy świętej.

8. Informujemy, iż od 26 listopada 2017 r. po mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Kurs będzie trwał przez kolejne 4 niedziele.

9. Intencje mszalne na rok 2018 przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania bądź też w zakrystii po mszach świętych.

10. W zakrystii można nabyć kalendarz z zabytkowymi organami naszej archidiecezji w cenie 5 zł. Wśród dwunastu przedstawionych instrumentów są dwa, które znajdują się na terenie naszego dekanatu (z Mokrego i Bujakowa).

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego do którego dołączony jest kalendarz ścienny na 2018 r.

W ubiegłym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Bolesławę Żaboklicką, śp. Jacka Kohlbrennera i śp. Ks. Piotra Mazurka SDS. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.
Mikołów, 19. 11. 2017 r.

Msze Święte

w tygodniu:
8.00 i 18.00

 

w niedziele i uroczystości
(w dni wolne od pracy): 

07.00; 08.00; 09.30; 11.00 (suma); 12.30 (dla dzieci);18.00 (dla młodzieży)

Okazja do Spowiedzi

Podczas każdej Mszy Świętej

W każdą sobotę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 – dla dzieci; od godz. 17.30 do 18.30 dla dorosłych

Kancelaria czynna

poniedziałek, środa, piątek w godzinach

od 8: 30 do 9: 30
od 16: 00 do 17: 30

Podczas wakacji i ferii zimowych:

Od Poniedziałku do piątku - 30 min po każdej Mszy Świętej.

Kontakt

Parafia NMP Matki Zbawiciela 
pl. Salwatorianów 2
43-190 Mikołów
tel. 032 226 24 71
mail: mikolow@sds.pl

Joomla Template - by Joomlage.com