IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE


1.    Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się obfitością dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących  z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.

2.    Gościmy w naszej parafii Ks. Marcina Żydzika, salwatorianina pracującego w Ośrodku Terapeutycznym dla Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku – Białej. Ks. Marcin będzie głosił dziś dla nas słowo Boże a od poniedziałku, 12 marca prowadził rekolekcje szkolne dla młodzieży z szkół na terenie naszej parafii. Po każdej mszy świętej będzie można wesprzeć Ośrodek Terapeutycznego „Nadzieja” w którym pracuje Ks. Marcin ofiarami do puszek. Już teraz dziękujemy za Waszą ofiarność i hojność. Pamiętajmy także w naszych codziennych modlitwach o młodzieży przeżywającej swoje rekolekcje.

3.    Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. 

4.    Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej – dla dorosłych w piątek po Mszy świętej porannej i o godz. 17.15; dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Podczas Drogi Krzyżowej modlimy się za poleconych zmarłych w wypominkach.

5.    W przedsionku kościoła można nabyć paschaliki na wielkanocny stół rozprowadzane przez Caritas archidiecezji katowickiej. Cena paschalików to 6 zł.

6.    We wtorek poranna msza święta w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, jest to także rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

7.    W piątek czuwanie modlitewno - pokutne Wspólnoty Miłosierdzia i Niepokalanej. Także w piątek po mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców i chrzestnych w kaplicy domu zakonnego. 

8.    W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie można skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. 

9.    W przyszłą niedzielę swoje urodziny obchodzić będzie Ks. Bartłomiej Król SDS, wikariusz w naszej parafii. Na mszę święta w intencji Ks. Bartłomieja zapraszamy na godz. 18.00. 

10.    Także od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, którym przewodzić będzie Ks. Robert Stachowicz, salwatorianin pracujący na Dolnym Śląsku. Prosimy by tak zaplanować sobie czas by uczestniczyć w tym świętym czasie. 

11.    24 marca  w sobotę o godz. 21.00 zapraszamy na przygotowana przez młodzież Medytację Męki Pańskiej na podstawie Ewangelii wg.  św. Łukasza przy muzyce z Pasji, w formie teatru cieni.

12.    Zespół Szkół technicznych zaprasza na Targi Edukacji i Pracy 15 marca br., które odbędą się w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa. Jest także nowy numer naszej parafialnej gazetki Po Salwatoriańsku wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. 

W ubiegłym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy: śp. Urszulę Jarek, śp. Brygidę Gołąbek, śp. Stanisława Zasuche, śp. Stanisława Latacz i śp. Urszulę Mansfeld. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu. 
Mikołów, 11. 03. 2018 r.                                                                          

Msze Święte

w tygodniu:
8.00 i 18.00

 

w niedziele i uroczystości
(w dni wolne od pracy): 

07.00; 08.00; 09.30; 11.00 (suma); 12.30 (dla dzieci);18.00 (dla młodzieży)

Okazja do Spowiedzi

Podczas każdej Mszy Świętej

W każdą sobotę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 – dla dzieci; od godz. 17.30 do 18.30 dla dorosłych

Kancelaria czynna

poniedziałek, środa, piątek w godzinach

od 8: 30 do 9: 30
od 16: 00 do 17: 30

Podczas wakacji i ferii zimowych:

Od Poniedziałku do piątku - 30 min po każdej Mszy Świętej.

Kontakt

Parafia NMP Matki Zbawiciela 
pl. Salwatorianów 2
43-190 Mikołów
tel. 032 226 24 71
mail: mikolow@sds.pl

Joomla Template - by Joomlage.com