XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
•    wtorek – święto św. Tomasza, Apostoła.
•    piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy.

1.    Dziś swoją praktykę duszpasterską a także pracę w zakrystii kończy w naszej parafii Kl. Oleh Chonka. Dziękujemy Kl. Olehowi za jego obecność, zaangażowanie i podejmowaną pracę w naszej parafii i życzymy mu wielu Bożych łask w kontynuowaniu studiów seminaryjnych.

2.    Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. 

3.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na mszy świętej porannej będziemy modlili się o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca po mszach świętach nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź przed mszą świętą poranną i od godz. 17. 30. Nie będzie mszy świętej o godz. 17.00.  

4.    W związku z odejściem kl. Oleha i brakami personalnymi na stanowisku zakrystiana poszukujemy osoby chętne podjąć pracę w zakrystii w naszym kościele. Osoby takie prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. 

5.    Dzieci, które zbierały naklejki z Gościa Niedzielnego prosimy o przyniesienie wyklejonych książeczek, w przyszłą niedzielę będzie można odebrać w zakrystii nagrody za zbierane naklejki.

6.    8 lipca,  w niedzielę swoje urodziny obchodził będzie Ks. Mieczysław Kijaczek SDS. Na mszę świętą w intencji solenizanta zapraszamy na godz. 9. 30. 

7.    Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 1 września) będzie czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po porannej i wieczornej mszy świętej.

8.    Wspólnota Miłosierdzia i Niepokalanej organizuje w dniach od 1 do 10 października br. pielgrzymkę do Włoch. W programie: Loreto, Asyż, Rzym, Watykan, San Giovanni Rotondo. Szczegóły pielgrzymki są wywieszone w gablotce wspólnoty w przedsionku kościoła. A także pielgrzymkę do Łagiewnik 28 lipca i pielgrzymkę do Piekar Śląskich na zjazd Dziewcząt i Niewiast dnia 19 sierpnia.  Zapisy na pielgrzymki przyjmujemy w zakrystii. 

9.    Decyzją Ks. Prowincjała i Jego Rady od 1 lipca do naszej wspólnoty zakonnej został skierowany Ks. Wiesław Waldon SDS, który podejmie pracę w Referacie Misji Zagranicznych, natomiast Ks. Mieczysław Kijaczek SDS od 1 lipca podejmie obowiązki w naszej parafii pomocy duszpasterskiej. Księżom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowych miejscach posługi. 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest nowy lipcowy numer Małego Gościa. Jest także najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Po Salwatoriańsku. 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Niech Pan Bóg Wam błogosławi na czas wakacji, urlopów i wypoczynku letniego. 
Mikołów, 01. 07. 2018 r.                                                                          
 

Msze Święte

w tygodniu:
8.00 i 18.00

 

w niedziele i uroczystości
(w dni wolne od pracy): 

07.00; 08.00; 09.30; 11.00 (suma); 12.30 (dla dzieci);18.00 (dla młodzieży)

Okazja do Spowiedzi

Podczas każdej Mszy Świętej

W każdą sobotę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 – dla dzieci; od godz. 17.30 do 18.30 dla dorosłych

Kancelaria czynna

poniedziałek, środa, piątek w godzinach

od 8: 30 do 9: 30
od 16: 00 do 17: 30

Podczas wakacji i ferii zimowych:

Od Poniedziałku do piątku - 30 min po każdej Mszy Świętej.

Kontakt

Parafia NMP Matki Zbawiciela 
pl. Salwatorianów 2
43-190 Mikołów
tel. 032 226 24 71
mail: mikolow@sds.pl

Joomla Template - by Joomlage.com