UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
•    poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, jest to również Misyjny Dzień Chorych.
•    czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
•    sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
•    niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.

1.    Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Dziś za pobożne wyśpiewanie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” można uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.

2.    Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość pierwszej komunii świętej. 29 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyć będzie w eucharystii, przyjmując do swojego serca Chrystusa. Od poniedziałku do piątku dzieci uczestniczyć będą w białym tygodniu: w nabożeństwach majowych o godz. 17. 30, które w tym tygodniu wyjątkowo odbywać się będą wyjątkowo w kościele i w mszy świętej. Pamiętajmy o dzieciach komunijnych i ich rodzinach w naszych codziennych modlitwach. Przypominamy, iż msza święta z godz. 12. 30 zostaje przesunięta na godz. 13. 00. 

3.    Od poniedziałku, pięciu salwatoriańskich diakonów rozpocznie swoje rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu. W sobotę, 26 maja w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini przyjmą święcenia kapłańskie przez posługę Ks. bp. Adama Wodarczyka, biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Ogarnijmy przyszłych księży naszą serdeczną modlitwą by jak najlepiej przygotowali się do przyjęcia święceń.

4.    Zapraszamy na adorację najświętszego Sakramentu w każdą sobotę od godz. 17.00, w tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. 

5.    W przyszłą niedzielę odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach wędrujących do  piekarskiego sanktuarium. 

6.    Serdecznie zapraszamy na koncert słowno – muzyczny przygotowany przez  Scholę Parafialną Jordan z parafii Nawiedzenia NMP w Koczurkach, w której proboszczem jest nasz rodak Ks. Krzysztof Dorna. Program poświęcony będzie Czcigodnemu Słudze Bożemu Ks. Franciszkowi Jordanowi, założycielowi Salwatorianów. Koncert odbędzie się 3 czerwca o godz. 16.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły koncertu są wywieszone na plakatach w gablotce. 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, niech Pan Bóg błogosławi Wam na to świętowanie w gronie rodzinnym, znajomych i przyjaciół.

Mikołów, 20. 05. 2018 r.                                                                          
 

Msze Święte

w tygodniu:
8.00 i 18.00

 

w niedziele i uroczystości
(w dni wolne od pracy): 

07.00; 08.00; 09.30; 11.00 (suma); 12.30 (dla dzieci);18.00 (dla młodzieży)

Okazja do Spowiedzi

Podczas każdej Mszy Świętej

W każdą sobotę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 – dla dzieci; od godz. 17.30 do 18.30 dla dorosłych

Kancelaria czynna

poniedziałek, środa, piątek w godzinach

od 8: 30 do 9: 30
od 16: 00 do 17: 30

Podczas wakacji i ferii zimowych:

Od Poniedziałku do piątku - 30 min po każdej Mszy Świętej.

Kontakt

Parafia NMP Matki Zbawiciela 
pl. Salwatorianów 2
43-190 Mikołów
tel. 032 226 24 71
mail: mikolow@sds.pl

Joomla Template - by Joomlage.com