OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019

1.    Witamy w naszym kościele wszystkich parafian, gości i sympatyków.

2.    W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- środa  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
- czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
- sobota – Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

3.    Kolekta  dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby  i inwestycje parafii. W tej chwili konieczny jest remont dzwonnicy. W ubiegłym tygodniu zostały wyłączone trzy spośród czterech dzwonów. Jest awaria napędu dzwonów oraz elektroniki sterującej. Koszt po wstępnej analizie przez techników to ok. 6 tyś zł. Po wejściu na wieżę dzwonnicy okaże się co dalej. Poszukujemy  większych ofiarodawców i sponsorów. Zwracamy się o pomoc w przeprowadzeniu tego remontu.

4.    W poniedziałek poranna msza święta sprawowana będzie w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

5.    W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną Matki Bożej Zielnej. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze święte w tym dniu sprawowane będą według porządku niedzielnego. W środę wieczorna msza święta sprawowane będzie z wigilii uroczystości Wniebowzięcia. Na wszystkich mszach świętych poświęcimy tradycyjnie kwiaty, zioła i wianki przyniesione ku czci Matki Bożej.

6.    W piątek czuwanie modlitewne Wspólnoty Miłosierdzia i Niepokalanej. Rozpoczęcie o godz. 17.30, zakończenie o godz. 21.00. W dniach od 28 września do 6 października br. Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Niepokalanej planuje wyjazd do  Medjugorje, do sanktuarium Najdroższej Krwi Chrystusa w Ludbregu i do innych miejsc.  Serdecznie zapraszamy. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii.

7.    Także w piątek przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w kaplicy domu zakonnego po mszy świętej wieczornej.

8.    W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna w poniedziałek po porannej i wieczornej Mszy św. oraz w środę po wieczornej Mszy św.

9.    Przypominamy rodzinom zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu, że po 20 latach od chwili pochowania należy zgodnie z ustawą uiszczać opłaty za utrzymanie miejsca na cmentarzu. Opłaty te przeznaczone na utrzymanie i administrowanie cmentarza. Prosimy tego dokonywać w godzinach pracy kancelarii.

10.     Dnia 23 sierpnia w naszej parafii będzie odprawiona msza św. z modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Mszy św. przewodniczyć będzie o. Józef  Witko – franciszkanin. Szczegóły na plakatach w gablotce  i na stronie  internetowej naszej parafii. Już dziś serdecznie zapraszamy.

11.    Parafia nasza przygotowuje się także do festynu rodzinno-parafialnego. Planowana data to niedziela 22 września 2019 r. Wzorem ubiegłych lat zawracamy się z prośbą już dziś o pomoc. Wiele poczynań zostało już poczynionych. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z księdzem proboszczem lub z księżmi wikariuszami.

12.    Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

13.    Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

W ubiegłym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Joannę Hetnał, oraz śp. Jana Sikorę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

 

© 2020 SALWATORIANIE MIKOŁÓW

Parafia NMP Matki Zbawiciela

w Mikołowie