OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.10.2019

WITAMY W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ I SALWATORIAŃSKIEJ
WSZYSTKICH PARAFIAN, GOŚCI I SYMPATYKÓW NASZEGO KOSCIOŁA

 

W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej

 1. Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele są one odprawiane o godz. 17.15.
 2. W przyszłą niedzielę 13 października br. w naszej parafii będziemy przeżywać odpust parafialny. Kazania odpustowe w tym dniu wygłosi Ks. Kazimierz Tamasiak – dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjnego dla dzieci w Rusinowich k. Lublińca. Serdecznie zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 11.00, a po mszy świętej uroczysta procesja odpustowa. Prosimy na procesją Panie do sztandarów i chorągwi, Panów do baldachimu i dzieci do sypania kwiatków. Informujemy także, iż msza święta w tym dniu z godziny 12. 30 zostaje przesunięta na godz. 13.30.
 3. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na zapłacenie faktury za renowację dzwonów. Po tej składce będziemy w stanie zapłać całość sumy. Dzwony zostały już naprawione. Całość inwestycji to 39.950 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za otwartość serca i złożone ofiary.
 4. W sobotę poranna msza święta sprawowana będzie w intencji emerytów, rencistów
  i chorych naszej parafii.
 5. W piątek po wieczornej mszy św. o godz. 18.30 w salkach katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci do salki parafialnej na spotkanie scholii prowadzonej przez Ks. Rafała i S. Vianey”ę w sobotę na godzinę 10.00.
 7. Informujemy, iż intencje mszalne na rok 2020 będziemy przyjmować od poniedziałku,
  4 listopada w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 8. Przypominamy rodzinom zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu, że po 20 latach od chwili pochowania należy zgodnie z ustawą uiszczać opłaty za utrzymanie miejsca na cmentarzu. Opłaty te przeznaczone na utrzymanie i administrowanie cmentarza. Za lata 1997 -1999 jest ponad trzydzieści grobów nieopłaconych. Prosimy tego dokonywać
  w godzinach pracy kancelarii.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Andrzeja Fijałkowskiego.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

© 2020 SALWATORIANIE MIKOŁÓW

Parafia NMP Matki Zbawiciela

w Mikołowie