OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020

WITAMY W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ I SALWATORIAŃSKIEJ
WSZYSTKICH PARAFIAN, GOŚCI I SYMPATYKÓW NASZEGO KOŚCIOŁA

 

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych codziennych modlitwach prośmy Boga, aby nastał jeden Kościół Chrystusowy.
  3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii. Planujemy wykonać nowy krzyż na cmentarzu oraz prace restauratorskie na terenie cmentarza (naprawa ogrodzenia, jak też rozbudowa alejek).
  4. W piątek czuwanie modlitewne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego i Niepokalanej. Rozpoczęcie od godz. 17.30.
  5. Także w piątek, po wieczornej Mszy św., spotkanie dla rodziców i chrzestnych w kaplicy Domu zakonnego.
  6. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień kolędy w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwie przyjęcie w Waszych domach i mieszkaniach oraz za składane ofiary. Szczegółowy plan kolędy na bieżący tydzień jest wywieszony w gablotce. W zakrystii, a także w kancelarii przyjmujemy zapisy na kolędę dodatkową, która odbędzie się w czwartek, 16 stycznia, od godz. 16.00.
  7. Kancelaria parafialna w czasie kolędy oraz ferii (do 26 stycznia) będzie czynna  w poniedziałek, środę i piątek w godzinach porannych, od 8.30 do 9.30.
  8. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są wizytówki z prośbą o odpisanie 1% z podatku na rzecz naszej Parafii. Prosimy – w miarę możliwości – o tę formę ofiarnego wsparcia,
  9. W drugiej połowie września br. nasza Parafia planuje zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej – śladami Pana Jezusa. Zapisy oraz informacje o pielgrzymce – u Księdza Proboszcza po Mszach św. w zakrystii, a także w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Szczegółowy plan pielgrzymki znaleźć można na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.
  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność w naszym kościele i za złożone ofiary. W ubiegły poniedziałek, 6 stycznia, na misje zebrano kwotę 1075 PLN. Zespół „Jedlicki” uzbierał kwotę 5590 PLN. „Bóg zapłać” za ofiary. Drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

 

W ubiegłym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy

śp. Marię Nowak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie …..

© 2020 SALWATORIANIE MIKOŁÓW

Parafia NMP Matki Zbawiciela

w Mikołowie