Plac Salwatorianów 2   mikolow.nmp@katowicka.pl A A A  

NOWY DUSZPASTERZ W NASZEJ PARAFII

czwartek, 01-07-2021 | dodał: ADMIN


Od 1 lipca bieżącego roku posługę w naszej Parafii rozpoczął ks. Karol Matecki SDS. Witamy go w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Ks. Karol będzie pełnił w Parafii posługę wikariusza i katechety w Zespole Szkół Technicznych oraz w II Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie. Życzymy ks. Karolowi Bożego błogosławieństwa na nowej, pierwszej placówce duszpasterskiej. A on sam mówi o sobie:

„Urodziłem się w 1995 roku w Trzebnicy. Mieście, w którym znajduje się grób św. Jadwigi Śląskiej, patronującej całemu Śląskowi. Od dziecka pomagałem przy Parafii, byłem ministrantem. W 2014 roku wstąpiłem do Zgromadzenia Salwatorianów, w roku 2020 złożyłem śluby wieczyste, a w maju 2021 roku zostałem wyświęcony na kapłana. Interesuję się liturgią i historią, a moim szczególnym hobby «po godzinach» są gry strategiczne i planszowe. Bardzo się cieszę, że moją pierwszą placówką będzie Mikołów!” 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM